Systemy nawigacji inercyjnej iXblue.

iXblue to firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii morskich w tym rozwiązań z zakresu nawigacji inercyjnej. Wszędzie tam gdzie liczy się precyzja i niezawodność klienci wybierają rozwiązania iXblue. Już ponad 40 marynarek wojennych  wybrało systemy iXblue.

 

PRODUKTY

Phins Surface

Phins Surface to system nawigacji bezwładnościowej (INS) zapewniający pozycję, rzeczywisty kurs, wysokość, prędkość, głębokość i nurzanie. Jego inercyjna jednostka pomiarowa o wysokiej dokładności oparta jest na technologii żyroskopu światłowodowego (FOG) firmy iXblue w połączeniu z wbudowanym cyfrowy procesorem sygnałowym, który obsługuje zaawansowany filtr Kalmana.

Podstawowe parametry:


Dokładność:

Heading:    0.01° seclat RMS
Roll/Pitch:  0.01° RMS
Heave:       2.5% or RMS

phins.png

Seria Marins

Seria Marins to rodzina najnowocześniejszych morskich systemów nawigacji inercyjnej, zaprojektowanych w celu spełnienia wymagań marynarki wojennej w zakresie najwyższych osiągów INS. Seria Marins umożliwia autonomiczną nawigację stealth dla okrętów podwodnych, zapewniając bardzo dokładny kurs, przechylenie, pochylenie, prędkość i pozycję. Produkty te w wyjątkowy sposób zaspokajają również zapotrzebowanie na zaawansowane okręty nawodne, działające w surowych warunkach, w których nie występuje GNSS. Seria Marins obejmuje pięć klas wydajności i jest oparta na technologii iXblue FOG, sprawdzonej pod kątem najwyższej niezawodności i wydajności. Wysokowydajne systemy nawigacyjne iXblue są wybierane przez wiodące marynarki na świecie.